NOGOMETNI KLUB TIŠINA

zgodovina

1970 - 1979

1969/70 - Pomurska nogometna liga se razdeli na vzhodno in zahodno skupino. Tišina tekmuje v zahodni in med osmimi klubi zasede predzadnje mesto.

1970/71 - V PNL - zahod Tišina že doseže veliko boljšo uvrstitev - tretje mesto med desetimi klubi.

1971/72 - Ponovno tretje mesto, tokrat v konkurenci enajstih klubov.

1972/73 - Še tretjo sezono zapored osvojimo tretje mesto.

1973/74 - Dobro delo z mladimi je naposled obrodilo sadove, saj je klub ob petnajsti obletnici obstoja osvojil težko pričakovani prvi naslov prvaka. Na osemnajstih tekmah so pod vodstvom trenerja Alojza Flegarja klonili samo dvakrat, enkrat igrali neodločeno, dosegli največ in prejeli najmanj zadetkov, ter tako zasluženo slavili.

Člani šampionske ekipe so bili: Andrejč Franc, Baranja Jože - "Joco", Bočkaj Jože, Farič Stanko, Gomboc Štefan, Grah Emil, Kovač Emil, Kuhar Jože, Kuhar Mirko, Kuzma Jože - "Pele", Lovenjak Stanko, Makari Marjan, Marič Jože, Plahut Branko, Puškarić Antun, Ratnik Stanko, Ribaš Marjan, Ružič Štefan, Sapač Evgen, Serdt Anton, Sočič Jože, Šarotar Milan, Šebjanič Franc - "Buro", Škrilec Zoltan in Zemljič Alojz.

Uspeh so kronali še v kvalifikacijah za vzhodno consko ligo, kjer so se pomerili s prvakom PNL - vzhod, Petišovci. Na Tišini so zmagali z 2:0, na povratni pa minimalno izgubili, ter se s skupnim rezultatom 2:1 uvrstili v tako želeno consko ligo.

Takratni predsednik je bil Franc Rogač, klub pa je istega leta dobil novo igrišče, kjer se tekme igrajo še danes.

1973/74

Stojijo: Ribaš Marjan, Marič Jože, Makari Marjan, Škrilec Zoltan, ??? in Ružič Štefan
Čepijo: Serdt Anton, Grah Emil, Kuzma Jože, Farič Stanko in Šebjanič Franc

1974/75 - Tišina v vzhodni conski ligi osvoji predzadnje, enajsto mesto. Nogometaši so se veselili petih zmag, štirih neodločenih rezultatov, trinajstkrat pa so igrišče zapuščali sklonjenih glav.

1974/75

Stojijo: Ribaš Marjan, Škrilec Zoltan, Marič Jože, Makari Marjan, Grah Emil in Perš Alojz
Čepijo: Kuzma Jože, Šebjanič Franc, Farič Stanko, Baranja Jože in Pelcar Slavko

1975/76 - Po Portoroških sklepih in razformiranju conskih lig, Tišina znova igra (tokrat v enotni) Pomurski ligi, kjer zasede končno tretje mesto med dvanajstimi klubi.

1976/77 - Sledila je sezona s slabšo uvrstitvijo, saj je med desetimi ekipami v PNL klub zasedel skromno osmo mesto.

Izjemno pa se je odrezala mladinska ekipa, ki je v slovenski mladinski ligi vzhod dosegla izjemno tretje mesto. Takrat so se postavljali temelji za kasnejše uspehe kluba, saj se je ustvarjala nova izjemna generacija.

1976/77 - mladinci

Mladinska ekipa

Stojijo: Baranja Štefan, Serdt Marjan, Ivanič ?., Ficko Jože, Bokan Herman in Ivanič ?.
Čepijo: Kukec Andrej, Seršen Janez, Boriš Franc, Friedreich Konstantin, Šinko Emil, Hauko Franc in Kuhar Jože

1977/78 - Tudi v tej sezoni klub, tokrat v 1. občinski nogometni ligi Murska Sobota, zasede skromno deseto mesto.

1978/79 - Po dveh slabših sezonah in zorenju/kaljenju ekipe Tišina drugič v zgodovini kluba osvoji naslov prvaka, potem ko je v 1. občinski nogometni ligi Murska Sobota boljša od devetih ekip. Varovanci trenerjev Alojza Flegarja in Jožeta Kuharja so doživeli en sam poraz ob trinajstih zmagah in štirih neodločenih rezultatih.

Uspeh je dopolnila nova pridobitev, saj so maja 1979 bile otvorjene nove slačilnice, ki so še vedno v uporabi.

Takratna ekipa: Baranja Jože - "Joco", Baranja Štefan, Bočkaj Jože, Boriš Franc, Hauko Franc, Ivanič Štefan, Jeneš Slavko - "Džoni", Kerčmar Marjan, Kous Franc, Kuhar Franc, Kukec Andrej, Kuzma Jože - "Pele", Makari Marjan, Olaj Štefan, Pelcar Slavko, Plahut Branko, Ratnik Stanko, Sapač Evgen, Sečko Emil, Serdt Anton, Seršen Janez, Šebjanič Franc - "Buro" in Zemljič Vlatko.

1978/79

Stojijo: Kukec Andrej, Kuhar Jože, Jeneš Slavko, Sečko Emil, Makari Marjan, Sapač Evgen, Plahut Branko in Bočkaj Jože
Čepijo: Kous Franc, Šebjanič Franc, Baranja Jože, Kuhar Franc, Kuzma Jože, Pelcar Slavko in Kerčmar Marjan